کامل‌ترین روش ضدعفونی خودرو برای مقابله با خطرات بیماری کرونا

کامل‌ترین روش ضدعفونی خودرو برای مقابله با خطرات بیماری کرونا

با همه گیر شدن ویروس و بیماری کرونا در طی یکسال و نیم گذشته، شرایط کمی متفاوت شده است. ضدعفونی کردن تمام فضاهایی که افراد در آن حضور دارند، اهمیت بیشتری پیدا کرده است و شرایط متفاوتی را رقم زده است. این ضدعفونی کردن تنها شامل محیط خانه و وسایل ورودی به خانه نمی‌شود. یکی دیگر از محیط‌هایی که احتمال آلودگی بسیار زیادی دارد، اتومبیل‌ها هستند. در فضای بسته اتومبیل‌ها، احتمال رشد این ویروس کم نیست! همین موضوع سبب شده است تا برای رهایی از این بیماری افراد به دنبال راهکارهایی باشند.

راهکارهایی چون ضدعفونی کردن فضای اتومبیل یکی از این راهکارها است که سبب می‌شود تا احتمال انتقال این بیماری کاهش پیدا کند. صفرشویی یکی از روش‌هایی است که با استفاده از آن، پاکسازی اتومبیل به صورت کامل صورت می‌پذیرد و افراد می‌توانند با خیالی آسوده از اتومبیل خود استفاده کنند. در صورتی که به دنبال روش‌هایی برای ضدعفونی کردن اتومبیل خود هستید، تا بتوانید از احتمال انتقال بیماری کرونا از طریق این محیط بکاهید، در این مقاله همراه ما باشید. در ادامه نکاتی را درباره این موضوع بیان خواهیم کرد و به توضیح این موضوع خواهیم نشست.

راهکارهایی برای مقابله با انتقال کرونا در اتومبیل

یکی از راهکارهایی که با استفاده از آن می‌توان اتومبیل را کامل تمیز کرد و از آلودگی پاک کرد، صفرشویی اتومبیل است. در واقع این روش، راهکاری است تا بتوان اتومبیل را به خوبی و کاملی ضدعفونی کرد و با کرونا مقابله کرد. با استفاده از این روش می‌توان تمامی آلودگی‌هایی را که با کارواش متداول و نظافت همیشگی از بین نمی‌برند، از بین برد! در واقع صفرشویی تکمیل کننده تمامی کارواش‌هایی است که تا به امروز اتومبیل خود را برده‌اید. اگر به دنبال استفاده از این روش، برای ضدعفونی کردن اتومبیل خود هستید، در ادامه مقاله را همراهی کنید تا بتوانید اطلاعات دقیق‌تری را از این موضوع کسب کنید.

فضاهای قابل تمیز شدن در صفرشویی

در استفاده از این روش مدرن، اتومبیل فضاهای بسیاری مورد شست‌وشو و تمیز شدن قرار می‌گیرند. در واقع در این نوع از پاکسازی اتومبیل خودرو از بالا تا به پایین با ابزارهای مخصوص و حرفه‌ای تمیز می‌شود. بخش‌هایی چون رینگ‌ها و شلگیرها، موکت کف کابین و صندوق عقب، صندلی‌ها، داشبورد و رودری، سقف اتومبیل، موتور و دریچه‌ها برخی از این بخش‌ها هستند. البته در صورتی که نیاز باشد، امکان حذف و اضافه شدن برخی موارد نیز ممکن است.

کامل‌ترین روش ضدعفونی خودرو برای مقابله با خطرات بیماری کرونا

تمیز کردن و شست‌وشوی رینگ‌ها و شلگیرها

اولین مرحله از این نوع پاکسازی اتومبیل، بر روی رینگ‌ها و شلگیرها صورت می‌گیرد. در این مرحله، این بخش‌ها با موادی خاص و مشخص شسته می‌شوند و حتی در صورت نیاز امکان باز شدن آن‌ها نیز فراهم است. به این ترتیب تمامی ابعاد رینگ‌ها و شلگیرها به صورت کاملا تمیز و دقیقی پاکسازی می‌شوند.

صفرشویی برای موکت کف خودرو

موکت کف خودرو یکی از کثیف‌ترین و آلوده‌ترین بخش‌های خودرو است. به همین دلیل تمیز کردن آن به شکلی کاملا اصولی بسیار مورد اهمیت است. برای پاکسازی این بخش از اتومبیل، پس از باز شدن صندلی‌های اتومبیل، موکت‌های کف خودرو خارج می‌شوندپ پس از آن با استفاده از جاروبرقی‌های صنعتی و دیگر لوازم حرفه‌ای و تخصصی، کف اتومبیل تمیز می‌شود. به این ترتیب تمام گرد و خاک موجود در کف اتومبیل، زدوده می‌شود و اتومبیل بسیار تمیز می‌شود.

زدودن آلودگی از صندلی‌ها

زدودن آلودگی در این روش، بسته به نوع جنس صندلی‌های موجود در اتومبیل دارد. این روش می‌تواند در اشکال مختلفی صورت پذیرد. در صورتی که صندلی‌های اتومبیل پارچه‌ای باشند، لازم است تا با استفاده از مواد مخصوص و فرچه‌های حرفه‌ای و تخصصی، آلودگی از صندلی‌ها پاک شود. پس از آن نیز با استفاده از دستگاه وکیوم، بافت داخلی اتومبیل تمیز می‌شود. برای اتومبیل‌هایی که دارای صندلی چرمی هستند، شرایط کمی متفاوت است. در این صورت لازم است تا کف غلیظی از مواد مخصوص برای پارچه‌های چرم استفاده شود و با استفاده از ابزار مخصوص و فرچه‌ها، صندلی‌های چرم را جرم زدایی کرده و به پاکیزگی روز خرید اتومبیل درآورد.

پاکسازی صندوق اتومبیل

صندوق اتومبیل یکی دیگر از مناطق بسیار آلوده در اتومبیل‌ها است. این بخش از اتومبیل به دلیل آن که مورد استفاده برای هر وسیله‌ای قرار می‌گیرد، آلودگی بسیاری را دارد. به همین دلیل پاکسازی آن از اهمیت بالایی برخوردار است و لازم است تا به خوبی مورد شست‌وشو و تمیز شدن قرار بگیرد. پس از تمیز شدن صندوق اتومبیل با فرچه‌ها و وسایل مخصوص، با استفاده از وکیوم تمام گرد و غبار موجود در آن نیز از سطوح پاک می‌شود و تمیزی بسیاری را پیدا می‌کند.

شست‌وشوی داشبورد و رودری‌ها

یکی دیگر از مناطق پر استفاده در اتومبیل، درهای اتومبیل و داشبورد هستند. این مناطق اتومبیل به دلیل برخورد بسیار با دست، در معرض آلودگی بسیار هستند. علاوه بر این امکان انتقال آلودگی نیز در این قسمت‌های اتومبیل بسیار است. همین موضوع سبب می‌شود تا تمیز شدن این بخش از اتومبیل اهمیت بسیاری را داشته باشد. با استفاده از دستگاه بخار و اسفنج‌های مخصوص برای این کار، تمیزکاری صورت می‌گیرد و آلودگی از این سطوح نیز پاک می‌شود.

کامل‌ترین روش ضدعفونی خودرو برای مقابله با خطرات بیماری کرونا

پاک کردن سقف اتومبیل از آلودگی

یکی از بخش‌هایی که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، سقف اتومبیل است. سقف‌های اتومبیل معمولا آلودگی بسیاری را به خود جلب می‌کنند و بسیار آلوده هستند. تمام بخارهای داخل ماشین، هوای آلوده، گرد و غبارهای موجود و دود سیگار بر روی سقف ماشین اثر باقی می‌گذارد و از زیبایی ماشین می‌کاهد. به همین دلیل با استفاده از دستگاه تورنادوگان، سقف اتومبیل مورد شست‌وشو قرار می‌گیرد. البته در این روش نیازی به استفاده از دستمال و فرچه نیست و ماندگاری بافت سقف افزایش می‌یابد. اگر پس از انجام این کار مشاهده کردید که رنگ سقف شما چند درجه روشن‌تر شده است، تعجب نکنید!

موتورشویی

یکی از حساس‌ترین ابعاد استفاده از این و هر روش دیگری برای پاکسازی اتومبیل، بخش موتورشویی و شست‌وشوی موتور اتومبیل است. در این مرحله باید فرد بسیار حرفه‌ای باشد تا هیچ آسیبی را به موتور اتومبیل وارد نکند. معمولا برای اینکه این بخش از پاکسازی اتومبیل به بهترین شکل ممکن انجام گیرد، از دستگاه مخصوصی به نام تورنادورگان و با روش بخار آب استفاده می‌شود.

کامل‌ترین روش ضدعفونی خودرو برای مقابله با خطرات بیماری کرونا

آخرین مرحله صفرشویی، تصفیه هوای داخل کابین

در آخرین مرحله و برای از بین رفتن بوهای نامطبوع داخل اتومبیل، لازم است که تهویه و تصفیه هوای داخل کابین صورت گیرد. به این ترتیب بوهای نامطبوع داخل کابین از بین می‌روند و باکتری‌های باقی مانده در سطوح نیز زدوده می‌شوند. همین موضوع سبب شده است تا از این روش برای از بین بدن ویروس کرونا و ضدعفونی کردن اتومبیل استفاده بسیاری شود و مورد استقبال زیادی قرار گیرد.

انواع راه‌های صفرشویی

برای استفاده از این روش برای پاکسازی اتومبیل راهکارهایی وجود دارد. دو راهکار اساسی که معمولا برای صفرشویی استفاده می‌شوند، استفاده از فشار آب قوی و بخار آب هستند. هریک از این دو روش، مزیت‌های خود را دارند. مزایایی که سبب می‌شوند افراد هزیک از آن‌ها را انتخاب کنند.

استفاده از فشار آب قوی برای پاکسازی اتومبیل بیشتر مدنظر کارواش‌های سنتی و قدیمی است. این موضوع به دلیل معایبی است که این روش دارد و سبب شده است تا امروزه استفاده از بخار آب در صفرشویی بیشتر مورد استقبال باشد. برای مثال در این روش لازم است تا صندلی‌های اتومبیل از خودرو خارج شوند، امکان آب گرفتن داخل فضای اتومبیل وجود ندارد، امکان تغییر رنگ در اثر استفاده از اسپری وجود دارد و همه این موارد سبب شوند تا داخل اتومبیل بو بگیرد!

همین موضوعات سبب شده است تا این روزها از روش بخار آب بیشتر در صفرشویی استفاده شود. با استفاده از این روش تمامی درزها و منافذ، از آلودگی پاک می‌شوند و تمامی آلودگی‌های موجود در داخل اتومبیل از آن پاک می‌شوند. ضمنا در این روش، صندلی‌های اتومبیل خیس نمی‌شوند و درنتیجه احتمال بو گرفتن فضای داخلی اتومبیل بسیار کاهش پیدا می‌کند.

اهمیت استفاده از صفرشویی اتومبیل

اگر به کلمه صفرشویی دقت کنید، متوجه می‌شوید که استفاده از این نام دلیلی مشخص دارد! استفاده از صفرشویی برای پاکسازی و شست‌وشوی اتومبیل سبب می‌شود تا اتومبیل به میزان اولین روز خود تمیز شود! در واقع اتومبیل به حالت صفر خود برمی‌گردد و به این میزان تمیزی و پاکیزگی می‌رسد. به همین دلیل لازم است تا هرازگاهی از آن استفاده شود تا تمامی آلودگی‌ها از سطوح اتومبیل پاک شوند و بتوان از جلوه زیبای اتومبیل لذت برد.

خلاصه نکات پایانی مقاله

اگر تا به اینجای مقاله ما را همراهی کرده باشید، اکنون به خوبی می‌دانید که صفرشویی یکی از بهترین روش‌ها برای زدودن ویروس کرونا از اتومبیل‌ها است. این روش که روشی بسیار جامع و کامل است، سبب می‌شود تا اتومبیل شما مانند روز اول تمیز شود. از همین رو به این نام خوانده می‌شود.

در این مقاله تلاش کردیم تا این روش را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دهیم و تمامی مراحلی را که برای آن طی می‌شود، بیان کنیم. مراحلی که سبب می‌شود تا ویروس کرونا از سطوح اتومبیل زدوده شود.

در ادامه نیز از مزایا و اهمیت آن نکاتی را بیان کردیم و انواع راه‌هایی را که با استفاده از آن می‌توان صفرشویی را انجام داد، بیان کردیم. امید است تا به اینجا مقاله را همراهی کرده باشید و توانسته باشید از این مقاله بهره لازم را برده باشید. پیشنهاد می‌کنیم جهت آشنایی با خدمات نگهداری خودرو، به خدمات مدوسا مراجعه کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.