سرامیک خودرو

سرامیک خودرو چیست؟ و چرا باید به فکر سرامیک کردن ماشین خود باشیم؟

برای درک بهتر پوشش سرامیک خودرو، آن را به صورت یک لایه روی رنگ خودرو در نظر بگیرید که با نفوذ داخل منافذ خالی رنگ،آن ها را پر کرده و باعث یکپارچه شدن سطح رنگ خودرو می شود.

این یکپارچگی در سطح رنگ، نمای فوق‌العاده زیبای شیشه ای را به همراه دارد و حتی با لمس بدنه خودرو این تمایز قابل درک است.سه ویژگی اصلی و کلیدی سرامیک خودرو عبارتند از: مقاومت بیشتر رنگ، آب گریزی بدنه و زیبایی خیره‌کننده.

سرامیک خودرو چیست؟

در حقیقت زمانی که صحبت از مقاوت بیشتر رنگ خودرو سرامیک شده می‌شود، باید به استقامت آن در مقابل آسیب‌های محیطی، خط و خش‌های متفاوت، کدر شدن، ترک‌خوردگی، ریختن رنگ هنگام ضربه و اتفاقات ناگوار دیگری که از زیبایی خودرو شما می کاهند اشاره کنیم.

پوشش سرامیک خودرو آبگریزی بدنه آن را تضمین می‌کند. بزرگترین مزیت آبگریزی سطح بدنه عبارتند از: کثیفی کمتر و شستشوی آسان‌تر بدنه خودرو.

ویژگی چشمگیر پوشش سرامیک خودرو، زیبایی خیره‌کننده رنگ خودرو است که به این حالت اصطلاحاتی نظیر Glossy Wet و Candy Glaze نسبت می‌دهند تا عمق زیبایی و درخشندگی آن بهتر درک شود.

پس از توضیحات مختصری که درباره مزیت‌های سرامیک بدنه خودرو دادیم، نوبت آشنایی با مراحل انجام سرامیک در مجموعه مدوسا می‌رسد. ما به ترتیب مراحل انجام سرامیک به شیوه مدوسا را در ادامه این صفحه آوردیم:

مراحل سرامیک کردن خودرو

مرحله صفر: کارواش تاچ لس

در این مرحله، خودروی شما به صورت کامل و با رعایت جزئیات شسته و تمیز می شود. لازم به توضیح است که شستشوی خودرو بدون دخالت دست و با استفاده از دستگاه‌ و شوینده‌های مخصوص کارواش تاچلس انجام می شود. مزیت این روش، زمان کمتر و نتیجه بهتر در تمیز کردن خودروی مشتریان است.

نمونه سرامیک خودرو
قیمت سرامیک خودرو
پوشش سرامیک خودرو

مرحله اول: زیرسازی رنگ

پس از شستشوی عمیق، از آیرون ایکس جهت خالص سازی کامل رنگ استفاده می‌کنیم چرا که بعد از شستشو نیز ممکن است ذراتی بر روی بدنه خودرو باقی بمانند.

با انجام این مرحله از پاکسازی ذرات باقی مانده روی بدنه مطمئن می شویم. مرحله تکمیلی در پاکسازی و خالص سازی عمقی رنگ، استفاده از خمیر کلی است.

سرامیک خودرو
آماده سازی خودرو سرامیک شده

مرحله دوم: آماده کردن خودرو برای احیای رنگ

قبل از احیای رنگ بدنه خودرو، لازم است تا بررسی‌های نهایی را انجام دهیم. ابتدا روی قطعات پلاستیکی، لبه های تیز بدنه و دور چراغ‌های ماشین را با نوار می‌پوشانیم.

مرحله بعد، ضخامت رنگ خودرو را با استفاده از ابزار مخصوص بررسی خواهیم کرد و در نهایت بررسی، آسیب‌های وارد شده به بدنه خودرو (رسوب آب/ فضله پرنده/خط سطحی/خط عمقی/هلگرام/قلم گیری ها و لیسه گیری ها و…) را توسط چراغ اسکنر چک می‌کنیم.

گراف گیری قطعات پلاستیکی

بررسی ضخامت رنگ خودرو، برای تعیین وضعیت کلی بدنه به منظور آنالیز اولیه رنگ بدنه می باشد

بررسی وضعیت آسیب های وارد شده(رسوب آب/ فضله پرنده/خط سطحی/خط عمقی/هلگرام/قلم گیری ها و لیسه گیری ها و…) توسط چراغ اسکنر

مرحله سوم: احیای رنگ

هدف از احیای رنگ، بازگردانی درخشش رنگ و یکپارچه‌سازی دوباره آن است. احیای رنگ با استفاده از دستگاه‌های اوربیتال با اندازه‌های مناسب هر قسمت از بدنه انجام می‌شود.

از بین بردن خط‌ و‌ خش‌های بدنه خودرو و کدری رنگ بدون تراشیدن آن، جان دوباره‌ای به ظاهر خودروی شما خواهد داد.

از بین بردن خط و خش های خودرو در چندین مرحله

رفع کدری و شفاف سازی رنگ

مرحله چهارم: آمادگی برای سرامیک خودرو

در این مرحله، ما برای آخرین بار از آمادگی رنگ بدنه خودرو برای دریافت پوشش سرامیک خودرو مطمئن می‌شویم، برای این کار از یک دی-گریزر و دی-وکس که دو ابزار مناسب برای پاکسازی و یکدست‌سازی رنگ بدنه اتومبیل هستند، استفاده می‌کنیم.

به این صورت که ابتدا با دی-گریزر منافذ پرشده‌ی رنگ خودرو را خالی می‌کنیم تا چربی‌ها و موادی که در آن جمع شده‌اند، از بین بروند و سپس از دی-وکس برای پاکسازی اثرات دی-گریزر روی بدنه خودرو استفاده می‌کنیم تا رنگ کاملا آماده دریافت پوشش سرامیک ماشین باشد.

  • استفاده از دیگریزر برای خالص سازی رنگ(حلال تمامی پرکننده ها و چربی های مواد پولیش جهت اطمینان از کیفیت مرحله احیای رنگ)
  • استفاده از دی- وکس جهت پاکسازی دیگریزر

مرحله پنجم: اجرای سرامیک خودرو

معجزه در این مرحله اتفاق می‌افتد. زمانیکه سرامیک ماشین کل بدنه خودرو را دربرگرفته و زیبایی آن را دوچندان می‌کند. مدوسا به عنوان بهترین مرکز سرامیک خودرو در تهران از محصولات شرکت معتبر i-shine برای پوشش سرامیکی خودرو استفاده می‌کند.

همچنین این نوع سرامیک به علت ماندگاری پنج ساله نیازی به ترمیم و تمدید نداشته و تنها با یک لایه‌، کامل رنگ بدنه را اشباع می‌کند.

اضافه کردن لایه‌های بیشتر تاثیری در بهبود نتیجه ندارد به همین علت ما در مدوسا از همین یک لایه برای سرامیک بدنه استفاده می‌کنیم.

پوشش سرامیکی i-Shine ، به صورت تک لایه در ابعاد 20X20

پرداخت لایه سرامیک بعد از نفوذ کامل سرامیک داخل منافذ رنگ

استفاده از بهترین مواد اولیه

مرحله آخر، کریستاله شدن سرامیک 

اکنون نوبت به درخشش خودروی شما رسیده است. به همین منظور پس از اجرای سرامیک بدنه خودرو آن را در برابر اشعه قرمز رنگ اینفرارد قرار می‌دهیم تا به سرامیک نفوذ کرده و به شفاف‌تر شدن آن کمک کند.

بهترین مرکز سرامیک خودرو

مرحله تکمیلی

جهت چکاپ از کیفیت کار و خدمات ارائه شده، تمامی خودروهای سرامیک شده در مدوسا بعد از حدود یک هفته، مجددا در کارواش VIP به صورت رایگان پذیرش می‌شود؛همچنین تست آب گریزی، شفافیت رنگ، بدنه تمیز و بدون خط و خش( بعد از شستشو) و … در حضور شما صورت گرفته تا از تماشای زیبایی و محافظت بالای خودروی خود لذت ببرید.

همین حالا می‌توانید از طریق شماره تماس با مدوسا در ارتباط باشید و هر گونه سوالی از جمله قیمت سرامیک و مراحل آن را به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

سوالات متداول

پوشش سرامیک متشکل از مواد سیلیسیوم اکساید مایع است که بعد از پرکردن منافذ خالی رنگ و کریستاله شدن، باعث افزایش مقاومت رنگ در برابر آسیب های وارده شده، باعث حفظ براقیت رنگ و ثابت ماندن کیفیت رنگ طی مدت زمان عمر سرامیک می شود.

از مهمترین مزایای سرامیک کردن خودرو، جلوگیری از نفوذ خط و خش های سطحی به رنگ اصلی، کثیفی کمتر در نتیجه شستشو آسان، جلوگیری از تغییر رنگ ناشی از نور آفتاب، سوختگی ناشی از فضله پرنده، آسیب های ناشی از باران های اسیدی ،آب گریزی و براقیت ماندگار.

نکته: سرامیک خودرو از خطهای عمیق مانند: کلید کاتر چاقو و… جلوگیری نمی کند.

بسته به شدت ضربه، در صورتی که شدت ضربه کم باشه جلوگیری می کند ولی اگر شدت ضربه زیاد باشد یا سنگ بزرگی به بدنه اصابت کند باعث قری و کنده شدن رنگ خواهد شد. برای مثال در صورتی که نیمی از درب موتور سرامیک شده باشد نیمه دیگر سرامیک نشده باشد، اگر قسمت سرامیک نشده دو نقطه دچار سنگ پریدگی شود، قسمت سرامیک شده دو نقطه سنگ پریدگی خواهد داشت.

سرامیک خودرو محفظه های رنگ یا همان کلر را اشباع می کند که باعث آب گریزی و تقویت کلر می شود؛ اصطلاحا کلر توپر تر می شود.

در صورت شستشوی غیر استاندارد که از یک خز برای تمامی نقاط خودرو اعم از رینگ، رکاب و بدنه استفاده می شود ممکن است بر روی سطح سرامیک شده خش های ریز بیفتد؛ در حالی که خودرو سرامیک شده نیاز به شستشوی سنتی ندارد و به دلیل صیقلی بودن بدنه و آبگریزی با شستشوی بدون دخالت دست (تاچ لس) تمیز می شود.

سرامیک بعد از اجرا یک لایه، کلر خودرو را اشباع کرده و در مقابل مایع دیگر نفوذ ناپذیر می شود(که ویژگی آبگریزی به این دلیل است) و برای لایه های بعدی امکان اجرا و نفوذ وجود ندارد؛ چندین لایه اجرا بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.

9h ضریب سختی سرامیک می باشد و با استفاده از دو سرامیک 9h ، ضریب سختی 18 h نمی شود چرا که سختی جمع پذیر نیست.

خودرو سرامیک شده باید کارواش شود، باران های اسیدی و آلودگی هوا از سطح بدنه تمیز شوند که لایه سرامیک آسیب نبیند. سرامیک با شستشو از بین نمی رود و هرچقدر زودتر شسته شود بهتر است.

نظر مشتریان در خصوص سرامیک خودرو در مدوسا

سال ۹۶ در مجموعه شما سرامیک انجام دادم و خیلی خیلی راضی هستم تا الان هم 2،3 تا از دوستانم را  هم معرفی کردم که پیش شما سرامیک انجام دادن.

روبن یروشالمی

 واقعا از دیتیلینگ و سرامیک راضی بودم جوری که ماشینمو بردم جای دیگه پیش همکارانی که همین خدمات را انجام می دادند کیفیت سرامیک و دقت اجرا رو همه تایید کردن

مهدی فیاض

من 3 تا ماشین پیش شما سرامیک کردم واقعا فوق العاده راضی هستم با همه رفتم شهرستان تو بارندگی آبگریزی فوق العاده قوی و از بارندگی اصلا کثیفی نموند

علی سیامی

ما به خودرو شما خدمات ویژه ارائه می‌دهیم

سایر خدمات