پوشش سرامیک خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

پوشش سرامیک خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟
راهنمای مطالعه:

امروزه محصولات جدیدی به بازار جهت محافظت و نگهداری از بدنه خودرو و طراحی آن عرضه می شود.

این محصولات علاوه بر زیبایی ظاهری خودرو ، باعث محافظت از آن و جلوگیری از خط و خش های روی بدنه خودرو می گردد و در برابر آلودگی های محیطی خودرو را محافظت می کند . ما در این مقاله قصد داریم به پوشش سرامیک خودرو و کاربرد آن بپردازیم با ما همراه باشید .

پوشش سرامیک خودرو

پوشش نانو سرامیک خودرو ، بر روی بدنه خودرو کشیده شده و با رنگ خودرو پیوند برقرار می کند و لایه ای آب گریز را ایجاد خواهد کرد . پوشش سرامیک خودرو به صورت لایه ضخیم سه بعدی روی بدنه خودرو قرار می گیرد و از مزیت های آن می توان به براق شدن بدنه خودرو ، جلوگیری از خط و خش و آفتاب سوختگی و خوردگی شیمیایی اشاره کرد .

سرامیک خودرو محافظی بر روی بدنه خودرو می باشد که موجب می شود رنگ خودرو شفاف و نو به نظر برسد . محافظت و نگهداری از رنگ بدنه خودرو را آسان کرده و به راحتی تمیز خواهد شد . پوشش سرامیکی خودرو رنگ بدنه ماشین را در برابر آسیب اشعه uv و در برابر اکسید شدن محافظت می کند . چنان چه مواد اسیدی یا شیمیایی بر روی بدنه خودرو ریخته شود ، پوشش سرامیکی رنگ بدنه خودرو را در مقابل آسیب این مواد محافظت می کند .

همانطور که قبلا بیان کردیم پوشش سرامیک، پلیمر مایع است که به صورت دستی روی بدنه خارجی خودرو قرار می گیرد . سرامیک خودرو با برقراری پیوند با رنگ فابریک ماشین ، لایه محافظتی را روی سطح خارجی ایجاد خواهد کرد . به بیان ساده تر روکش سرامیکی لایه ای است که بین محیط بیرونی و بدنه خودرو قرار گرفته و مانع از برخورد این دو با هم می شود.

مزایای پوشش سرامیک خودرو

زمانی که قصد خرید خودرو داریم اولین چیزی که در چشم ما خودنمایی می کند زیبایی و رنگ جذاب بدنه خودرو می باشد . همه افرادی که علاقه ی خاص به خودرو دارند، دوست دارند زیبایی بدنه خودرو همیشگی باشد تا از دیدن آن لذت ببرند . پوشش سرامیکی خودرو برای اثبات زیبایی و جلوگیری از آسیب به رنگ بدنه خودرو وارد بازار شده است ، لایه سرامیکی ایمنی ، درخشش و بادوام بودن را به خودرو هدیه می دهد . در این بخش به مزایای پوشش سرامیکی خودرو می پردازیم .

مهم ترین دلیل طرفداران خودرو که آن ها را به سوی پوشش سرامیکی خودرو هدایت می کند، درخشندگی و براق شدن رنگ بدنه خودرو بعد از استفاده از پوشش سرامیکی خودرو می باشد . از دیگر مزیت های روکش سرامیکی اتومبیل می توان به محافظت و نگهداری بدنه خودرو در برابر گرد و غبار و آلودگی های محیطی و شیمایی ، حفاظت از خط و خش بدنه اشاره کرد.

خودروها معمولا در شهرهای بزرگ که دارای درصد بالایی از آلودگی هستند ، بیش تر در معرض آسیب ناشی از آلودگی آب و هوا قرار می گیرند .پوشش سرامیک خودرو ، حفاظت از بدنه خودرو در برابر این آسیب ها را برعهده دارد و مانع از آسیب های احتمالی به بدنه خودرو می شود . روکش سرامیکی خودرو دوام بیش تری نسبت به رنگ عادی خودرو برای محافظت از بدنه خودرو دارد . این پوشش به دلیل ساختار مولکولی خود سطح بدنه اتومبیل را در برابر نفوذ انواع مواد آسیب زا و گرد و غبار محافظت می کند .

همین ویژگی باعث می شود که عوامل خارجی نتوانند بر روی سطح خودرو بنشینند و راهی برای نفوذ آن ها وجود ندارد . تمیزکردن خودرو بعد از استفاده از روکش سرامیکی خودرو بسیار سریع و راحت انجام می شود .مقرون به صرفه بودن پوشش سرامیک خودرو یکی دیگر از مزایای استفاده از آن می باشد . در نگاه اول قیمت پوشش سرامیکی خودرو بسیار گران به نظر برسد ، اما اینگونه نیست همانطور که قبلا اشاره کردیم استفاده از روش های دیگری چون واکس بدنه باید در سال چندین بار استفاده شوند اما درحالی که روکش سرامیکی خودرو صحیح و حرفه ای اجرا و نگهداری شود، پوشش دائمی خواهد بود با طول عمر زیاد .برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد قیمت و نحوه اجرای آن می توانید با کارشناسان مجموعه ما در تماس باشید .

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.