پوشش سرامیک خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

پوشش سرامیک خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟
راهنمای مطالعه:

امروزه محصولات جدیدی جهت محافظت و نگهداری از بدنه خودرو طراحی و به بازار عرضه می شود.

این محصولات علاوه بر زیبایی ظاهری خودرو، باعث محافظت از آن و جلوگیری از خط و خش های روی بدنه خودرو می گردد و در برابر آلودگی های محیطی از خودرو محافظت می کنند . ما در این مقاله قصد داریم به پوشش سرامیک خودرو و کاربرد آن بپردازیم پس با ما همراه باشید .

پوشش سرامیک خودرو

پوشش نانو سرامیک خودرو ، بر روی بدنه خودرو کشیده شده و با رنگ خودرو پیوند برقرار می کند و لایه ای آبگریز را ایجاد خواهد کرد . پوشش سرامیک خودرو به صورت لایه ضخیم سه بعدی روی بدنه خودرو قرار می گیرد. از مزیت های آن می توان به براق شدن بدنه خودرو، جلوگیری از خط و خش، آفتاب سوختگی و خوردگی شیمیایی اشاره کرد .

سرامیک خودرو محافظی بر روی بدنه خودرو می باشد که موجب می شود رنگ خودرو شفاف و نو به نظر برسد؛ محافظت و نگهداری از رنگ بدنه خودرو را آسان کرده و به راحتی تمیز خواهد شد . پوشش سرامیکی خودرو رنگ بدنه اتومبیل را در برابر آسیب اشعه UV و اکسید شدن محافظت می کند. اگر مواد اسیدی یا شیمیایی بر روی بدنه خودرو ریخته شود ، پوشش سرامیکی رنگ بدنه خودرو را در مقابل آسیب این مواد محافظت می کند.

همانطور که قبلا بیان کردیم پوشش سرامیک، پلیمر مایع است که به صورت دستی روی بدنه خارجی خودرو قرار می گیرد. سرامیک خودرو با برقراری پیوند با رنگ فابریک، لایه محافظتی را روی سطح خارجی ایجاد خواهد می کند. به بیان ساده تر پوشش سرامیک لایه ای است که بین محیط بیرونی و بدنه خودرو قرار گرفته و مانع از برخورد این دو با هم می شود.

مزایای پوشش سرامیک خودرو

زمانی که قصد خرید خودرو داریم اولین چیزی که در چشم ما خودنمایی می کند زیبایی و رنگ جذاب بدنه خودرو می باشد . همه افرادی که علاقه ی خاص به خودرو دارند، دوست دارند زیبایی بدنه خودرو همیشگی باشد تا از دیدن آن لذت ببرند . پوشش سرامیک خودرو برای اثبات زیبایی و جلوگیری از آسیب به رنگ بدنه اتومبیل وارد بازار شده است. لایه سرامیک ایمنی، درخشش و با دوام بودن را به خودرو هدیه می دهد. در این بخش به مزایای پوشش سرامیک خودرو می پردازیم .

مهم ترین دلیل طرفداران خودرو که آن ها را به سوی پوشش سرامیک خودرو هدایت می کند، درخشندگی و براق شدن رنگ بدنه خودرو بعد از استفاده از پوشش سرامیکی خودرو می باشد. از دیگر مزیت های روکش سرامیکی اتومبیل می توان به محافظت و نگهداری بدنه خودرو در برابر گرد، غبار، آلودگی های محیطی و شیمایی و محافظت در برابر خط و خش بدنه اشاره کرد. در مطلبی جداگانه سعی کردیم به مزایای سرامیک کردن خودرو بپردازیم.

خودروها معمولا در شهرهای بزرگ که دارای درصد بالایی از آلودگی هستند، بیش تر در معرض آسیب های ناشی از آلودگی آب و هوا قرار می گیرند. پوشش سرامیک خودرو ، حفاظت از بدنه خودرو را در برابر این آسیب ها برعهده دارد و مانع از آسیب های احتمالی به بدنه خودرو می شود. روکش سرامیک خودرو دوام بیشتری نسبت به رنگ عادی خودرو برای محافظت از بدنه دارد. این پوشش به دلیل ساختار مولکولی خود، از سطح بدنه اتومبیل در برابر نفوذ انواع مواد آسیب زا و گرد و غبار محافظت می کند.

همین ویژگی باعث می شود که عوامل خارجی نتوانند بر روی سطح خودرو بنشینند. تمیزکردن خودرو بعد از استفاده از روکش سرامیک بسیار سریع و راحت می شود .مقرون بصرفه بودن پوشش سرامیک خودرو یکی دیگر از مزایای استفاده از آن می باشد. در نگاه اول قیمت پوشش سرامیکی خودرو بسیار گران به نظر برسد اما اینگونه نیست؛ همانطور که قبلا اشاره کردیم روش های دیگر، چون واکس بدنه باید در سال چندین بار تکرار شود در حالی که روکش سرامیکی خودرو اگر صحیح و حرفه ای اجرا و نگهداری شود، پوشش دائمی با طول عمر زیاد خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر، استعلام قیمت و نحوه اجرای آن می توانید با کارشناسان مجموعه ما در تماس باشید.

مقالات مرتبط
روش صافکاری ماشین بدون رنگ

روش صافکاری ماشین بدون رنگ

صافکاری یکی از مهمترین خدماتی است که در زمینه خودرو ارائه می‌شود. اگر بدنه خودرو دچار آسیب شود، یک صافکار ماهر می‌تواند به خوبی آن

نانو سرامیک خودرو چیست؟

نانو سرامیک خودرو چیست؟

پوشش نانو سرامیک یک مایع پلیمری با رنگ شفاف است که به رنگ بدنه خودرو شما زده می‌شود و در مقایسه با واکس‌ها و پولیش‌های

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.