جلوگیری از افت قیمت خودرو با صافکاری PDR

جلوگیری از افت قیمت خودرو با صافکاری PDR

حتما برای شما هم این اتفاق افتاده است که نگران افت قیمت خودرو پس از تصادف و ترمیم آن با صافکاری بی رنگ باشید …….

هدف اصلی در روش صافکاری بی رنگ یا PDR، این است که قطعات خودرو باز نشده و بدون باز کردن رودری ها، مشکلات و ضربات وارد شده به بنده خودرو ها شناسایی و برطرف شود.

صافکاری pdr خودرو از جمله خدماتی است که به صورت مستقیم با هنر خود شخص صافکاری اصلی بسیار ارتباط دارد و هرچقدر که تخصص و مهارت در این کار بالاتر باشد، طبیعتا بر روی نتیجه نهایی نیز تاثیر بسیاری خواهد داشت. در روش سنتی با استفاده از قالب های آماده و با جدا سازی قطعات مختلف بدنه اقدام به تعویض و یا رنگ آن می شود ولی در صافکاری بدون رنگ با استفاده از میله های PDR و با حساسیت بسیاری زیادی عملیات ترمیم صورت می گیرد.

مزیت صافکاری PDR

این روش صافکاری در مقایسه با روش های سنتی، دارای مزیت های بسیاری است. در این روش به دلیل حذف چکش کاری، رنگ خودرو ضعیف نمی شود و احتمال ریزش آن تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد که همین مساله تا حد بسیار زیادی از افت قیمت خودرو جلوگیری می کند؛ این ویژگی می تواند برای افرادی که خودرو های لوکس دارند یکی از مهم ترین مزیت های به شمار می آید.

 از طرفی بحث بسیار مهم و حساس در صافکاری، جلوگیری از موج افتادن در بدنه و ضعیف شدن آن است. در روش صافکاری بی رنگ، با استفاده از میله های طراحی شده، از داخل ورق به سمت بیرون به صورت بسیار ریزی و نقطه ای اصلاح و ترمیم صورت می گیرد و در نهایت توسط مداد های خاص، عمل فرم دهی قالب بدنه از سمت بیرون انجام می شود.

در روش صافکاری مدرن PDR، جهت ارائه بهترین کیفیت خدمات ترمیم بدنه خودرو، حتی در قسمت های دوبل و فاقد دسترسی، ابزارهایی طراحی شده اند که بدون نیاز به ایجاد برش، عمل صافکاری انجام شود.

نکته قابل توجه دیگر مساله استفاده از پرایمر یا همان بتونه در صافکاری های سنتی است؛ موردی که هم در ظاهر و هم در زمان ترک خوردن رنگ مشکل ساز خواهد بود. در سیستم سافکاری بی رنگ مدوسا، استفاده از بتونه به صورت کامل حذف شده است و این مورد باعث نتیجه نهایی تمیز و یکپارچه سطح و همینطور جلوگیری از تغییر ضخامت بدنه می شود که یکی از دلایل اصلی افت قیمت خودرو می باشد. با حذف پوشش پرایمر بدنه، در بخش های متداول خودرو که معمولا در تصادفات آسیب بیشتری می بیند مانند سپرها، در ها و کاپوت، دیگر مشکلات ریزش پوشش در تصادفات بعدی، ترک خوردگی سطح و رنگ زدگی چشمی قسمت های ترمیم شده از دور که موجب ناراحتی بسیاری از مالکان خودرو می شود، وجود نخواهد داشت.

نکته بسیار مهم در انجام صافکاری های PDR این است که تمام فرایند صافکاری از زمان استارت کار تا اتمام فرایند اصلاح و ترمیم قسمت آسیب دیده باید توسط استادکار متخصص و ماهر با استفاده از مداد های PDR انجام شود چون امکان ترمیم مجدد قطعات مختلف بدنه پس از فعالیت های صافکاری سنتی امکان پذیر نیست و موجب آسیب زیادی به بدنه خودرو و ضخامت آن می شود و در نهایت باعث ایجاد حالت برآمدگی و بیرون زدگی و اصطلاحاً فرم تخلمه مانند می شود.

نیرو های فعال در بخش خدمات صافکاری مدوسا، پس از طی دوره های آموزشی متعدد در کشور ترکیه این تکنیک را همراه با تمام ابزار های تخصصی و حرفه ای آن برای شما عزیزان به ارمغان آورده اند تا در کنار خدمات پولیش ماشین، سرامیک خودرو وکارواش تاچ- لس، صافکاری بی رنگ و نقاشی نیز برای حفظ زیبایی ظاهری بدنه خودرو شما ارائه گردد.

در صورت وجود هرگونه سوال و یا نیاز به مشاوره و همینطور استعلام هزینه های مربوط به صافکاری بیزنگ مجموعه مدوسا، فقط کافیست با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید و جهت بازدید حضوری از خودرو و مشاوره حضوری در مجموعه، وقت خود را رزرو نمائید.

در خبرگزاری‌های زیر‌ می‌توانید اطلاعاتی درباره صافکاری و زیبایی خودرو به دست آورید:

ایلنا

جام جم آنلاین

دانشگاه استنفورد

دانشگاه تورنتو

فصل تجارت

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.