بهترین روش های از بین بردن بوی بد ماشین

بهترین روش های از بین بردن بوی بد ماشین

شاید برای شما پیش آمده باشد که سوار ماشین خود شوید و متوجه بوی بد داخل خودرو شوید اما این بوی بد به چه دلیل است. ممکن است خرده مواد غذایی که لابه‌لای صندلی های خوردو ریخته، وجود کپک در لوله های تهویه، بوی سوختگی، سیگار و رطوبت از دلایل این بوی بد باشد اما چگونه می توان از این بوی بد خلاص شد؟!

بهترین روش های ازبین بردن بوی بد ماشین

در ادامه به بررسی بهترین و موثرترین راهکارهای از بین بردن بوی بد ماشین می پردازیم:

ابتدا باید بدانیم دلیل بوی بد ماشین ناشی از چیست؟

برای تمیزکردن خودرو ابتدا بهتر است تمام قسمت های خوردو را بررسی کرده و زباله هارا بیرون بندازید. کفپوش ها و صندلی ها را جارو کرده و با یک دستمال مناسب کف پوش ها را با مواد شوینده مناسب و آب بشویید. سپس شیشه ها ی ماشین را با دستمال مرطوب و مواد شوینده مناسب پاک کنید. در صورت لزوم می توانید از جوش شیرین استفاده کنید زیرا جوش شیرین می تواند بوی نامطلوب را از بین ببرد. اگر بوی بد ماشین شما با این راهکار ها هم از بین نرفت یک راه حل مناسب صفرشویی است.

صفر شویی خودرو

صفرشویی خوردو به معنی کارواش نیست. صفر شوی در واقع دقیق تر و کامل تر از کارواش است. در صفرشویی تمام بخش ها و قسمت های مختلف ماشین اعم از سقف و کف ماشین، صندلی، رینک ها و داشبورد با جزئیات شسته و تمیز می شوند. صفر شویی تمیز کاری عمقی و تمام بخش ها و جزئیات ماشین است.

صفر شویی ماشین چقدر زمان می‌بر‌د؟

با توجه به اینکه در صفرشویی تمام بخش های مختلف خودرو با جزئیات تمیز می‌شوند؛ زمان لازم برای صفرشویی خودرو چند ساعت تا یک روز ممکن است طول بکشد. ممکن است لکه هایی بر سطوح مختلف خودروی شما باشد و شما فکر کنید با پاک کردن ساده آنها با یک دستمال این لکه ها از بین می رود اما  اینطور نیست. بهتر است بدانید بعضی لکه و مواد اگر به طور مناسب از خودروی شما زدوده نشوند در مدت مدت ممکن است بررنگ و سطوح اثرات منفی بگذارند. بهترین زمان برای صفرشویی ماشین نیز حدودا هر یک ماه یکبار است.

هزینه صفر شویی خودرو چقدر است؟

در صفرشویی تمام بخش ها و درزهای خودرو با مواد شوینده مناسب تمیز می شوند؛ از این رو هزینه صفرشویی از کارواش بیشتر است.

فواید و مزایای صفرشویی ماشین چیست؟

  1. با صفرشویی خودرو تمام تمامی بخش ها و لکه و چربی های خودرو پاک می شوند.
  2. در صفر شویی خودرو تمامی بخش های پلاستیک و رنگ و شیشه خودرو پولیش داده شده و براق می شوند.
  3. به دلیل استفاده از روش های جدید و مواد پاک کننده مخصوص تمام بخش های ریز خودرو تمیز می شوند و وکوچک ترین گرد و خاکی باقی نمی ماند.
  4. در صفر شویی از مواد نانو برای پاک کردن لکه ها استفاده می شود به همین دلیل خودروی شما دیر تر کثیف می شود.
  5. در صفرشویی از مواد آبگریز استفاده می شود و در اثر کوچک ترین بارشی بدنه خودروی شما لکه نمی شود.
  6. در نهایت می توان گف در اثر صفرشویی، خودروی شما دارای ظاهری زیبا خواهد شد و تمیزی خودرو موجب جلوگیری از فرسایش آن می شود.

صفر شویی ماشین شامل چه عملیاتی است؟

بهترین روش های ازبین بردن بوی بد ماشین

صفرشویی معمولا شامل دو مرحله صفرشویی داخی و خارجی ماشین می شود.

1- صفرشویی داخلی ماشین

صفرشویی داخلی ماشین شامل موارد بسیاری است که در ادامه به آن اشاره داریم. جاروزدن و تمیز کردن بخش های داخلی با مواد شوینده مناسب، تمیز کردن تمامی بخش های چرمی ماشین با پاک کننده های مخصوص، پاک کردن شیشه ها، دستگیره ها، شستن تمام قسمت های ماشین مانند موکت کف و تمامی درزهای داخلی ماشین  از جمله این موارد است.

2- صفرشویی خارجی ماشین

صفرشویی خارجی ماشین شامل مواردی چون پاک کردن تمامی مواد روغنی و چسبناک از بخش خارجی ماشین، از بین بردن تمامی خراش های بدنه، تمیز کردن دیوارها، شیشه ها و لاستیک ها و… می شود.

صفرشویی موکت خودرو

مطمئنا پس از مدتی کف خودروی شما بر اثر ضربه های کفش و رفت وآمد کثیف و گلی می شود. حتی ممکن است مواد غذایی و آبمیوه برروی کف خودرو ریخته و آن را کثیف کند؛ اما راهکار چیست و چگونه می توان موکت کف خودرو را عین روز اولش تمیز کرد؟ صفرشویی موکت خوردرو که توسط افراد دقیق و با تجربه در این زمینه انجام می شود شامل پاک کردن کف خودرو با دستگاه های مکش مخصوص، جارو کشیدن و در نهایت شستن کامل موکت کف خودرو با مواد شوینده مخصوص می باشد.

صفرشویی رینگ ها

رینگ ها که از مهم ترین بخش ها در زیبایی ظاهر خودرو هستند ممکن است در اثر چربی ها ، زنگ زندگی و یا نورخورشید دچار پوسیدگی و تغییر رنگ شوند. برای صفر شویی ماشین از مواد شوینده مخصوص رینگ ها استفاده می شود. این مواد موجب می شوند که خراش ها  و چربی ها برروی رینگ ها از بین بروند. با صفرشویی رینگ های خودرو یک لایه براق کننده برروی رینگ ایجاد می شود که از آن در مقابل نور خورشید نیز محافظت می کند؛ همچنین موجب زیبایی ظاهری خودروی شما می شود.

صفرشویی صندلی خودرو

در صورتی که صندلی های خودروی شما دارای روکش باشد، به راحتی می توان با خارج کردن روکش ها و شستشوی مناسب آن ها را تمیز کرد. صفرشویی صندلی می تواند به روش های مختلف انجام شود. به عنوان مثال پاک کردن صندلی ها می تواند با استفاده از بخار خشک انجام شود؛ اینکار باعث خشک شدن سریع صندلی ها نیز می شود. در بخش بعدی هم برای پاک کردن زباله های لابه لای صندلی ها از جاروی مخصوص استفاده می شود.  

صفرشویی داشبورد

قطعات ریز، زباله ها و اشیا کوچک ممکن است داخل بخش های داشبورد شده وآن را کثیف کنند. برای تمیز کردن دقیق  داشبورد با تمام جزئیات مطمئنا تنها فرجه معمولی نیاز نخواهد بود و با اینکار تنعا داشبورد به صورت سطحی تمیز خواهد شد. در صفر شویی داشبورد نیز تمامی اجزای ریز داشبور با وسایل مخصوص با دقت تمیز شده و در نهایت با مواد پاک کننده تمیز می شود و جلوه و زیبایی خاصی به ماشین شما می دهد.

صفرشویی سقف خودرو

 سقف ماشین نیز در اثر عواملی مثل پاشیدن آبمیوه، مصرف سیگار در ماشین، گرد و غبار و… کثیف شده باشد. مطمئنا بهترین راهکار برای اینکه آن را به روز اولش برگردانید صفرشویی سقف ماشین است. در صفرشویی سقف خودرو با استفاده از مواد شوینده مخصوص (به عنوان شامپو و مواد سفید کننده) و دستمال های مخصوص که به پرز های سقف آسیب نزند تمامی لکه های سقف تمیز می شوند. در نهایت با توجه به نوع سقف ماشین مراحل صفر شویی آن انجام شده و تمامی جزئیات آن همانند روز اول می شوند.

صفرشویی به چه روش هایی ممکن است انجام شود؟

بهترین روش های ازبین بردن بوی بد ماشین

صفرشویی خودرو ممکن است بااستفاده از بخار یا با آب فشار قوی انجام شود. در صفرشویی با آب فشار قوی نمی توان بخش های داخلی خودرو را با آب شست و برای این کار از اسپری استفاده می شود. درصفرشویی با بخار آب تمامی بخش های داخلی خودرو با بخار تمیز می شوند. بخارآب به تمام منافذ و بخش های ریز خودرو نفوذ کرده و آن ها را تمیز می کند. لازم به ذکر است بخار آب هیچ آسیبی به قسمت هیا مختلف خودرو وارد نمی کند.

مواد مورد استفاده در صفرشویی خودرو چیست؟

  • شامپوی مخصوص شستشو

آلودگی ها و لکه های مختلفی مانند چربی ها، لکه رنگ و حشرات و… ممکن است برروی بخش های خودرو باشد. برای شستشوی کامل آن ها در بدنه و بخش های داخلی خودرو از شامپوی مخصوص شستشوی خودرو استفاده می شود. استفاده از مواد موجب می شود لکه های عمقی به طور کامل از سطوح پاک شوند.

  • فوم مخصوص  شستشوی خودرو

فوم های مخصوص شستشو برای صفرشویی ماشین مورد استفاده قرار می گیرند. این فوم ها خاصیت کف کنندگی زیاد دارند، و به این ترتیب آلودگی ها را به طور کامل از سطوح خودرو پاک می کنند.

  • واکس خودرو

واکس خودرو به منظور پاک کردن لک ها استفاده نمی شود. این واکس موجب زودتر خشک شدن صفرشویی می گردد؛ همچنین به خودروی شما ظاهری زیبا و براق می بخشد. از بدنه خودرو نیز در مقابل نور خورشید محافظت می کند.

  • اسپری مخصوص شست و شوی خودرو

برای تمیز کردن بخش های مختلف خودرو از اسپری شستشو استفاده می شود. اسپری ممکن است برای پاک کردن شیشه، برای شستشوی رینگ، موتور و … استفاده شود. اسپری های مخصوص برای صفرشویی خودرو بسیار موثر بوده و موجب بالا بردن کیفیت صفرشویی می شوند.

نتیجه گیری:

اگر خودروی شما کثیف شده، کارواش های مختلف و روش های گوناگونی را امتحان کرده اید و هنوز هم لابه لای صندلی ها و بخش های ریز خودرو لکه ها و زباله های ریز وجود دارد؛ بهتر است بدانید بهترین راخکار برای تمیزی عمقی خودروی شما صفرشویی ماشین است. صفرشویی خودرو موجب تمیزی تمامی بخش های خودروی شما می گردد؛ به طوری که حتی زباله های ریز و لکه های کوچک از داشبورد و رینگ ها زدوده می شوند و خودرویی با ظاهری براق و زیبا خواهید داشت.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *